Většinový obyvatel Milovic z pohledu developera ver. ÚP 2013

V bouřlivých debatách kolem schvalování konceptu nového územního plánu Milovic po roce 2013 se mele páté přes deváté. Abysme nestranili jen odpůrcům velkorysého rozšiřování města, podívejme se, jak se jeví běžný většinový obyvatel Milovic pod sociologickým drobnohledem – avšak z pohledu developera, který to s námi se všemi myslí dobře (a jemu přející části radnice). Tedy ten, který bude v nově vyčleněných velkorysých plochách stavět. Ponechme teď stranou, že zastupitelstvo zatím koncepci Nových Milovic 22. dubna neschválilo.

Pokračování tohoto článku »»»

Jsem parazit ?

Ano veřejně souhlasím s výrokem ekonomicko-socialistického experta z ČSSD že jsem parazit a nestydím se za to.

 1. nechat se nazývat parazitem od někoho kdo vlastně celý život dojí stát v pochybných funkcích je už samo o sobě úsměvné
 2. byl jsem zaměstnanec několik let, ale svobodně jsem se rozhodl že vyměním jistotu práce a pravidelný plat za sovobodu (zde začíná zásadní problém pro ČSSD, protože svobodný člověk = špatný člověk, ten totiž většinou po státu nic moc nechce a nedá se s ním tolik manipulovat)
 3. pokud má stát pocit, že platím málo, je to jeho věc ne moje – aktuální výši daňového zatížení se člověk přizpůsobí co to jde – každý chceme platit co nejméně – navíc těžko se dá vydělávat tolik, kolik naši nejvyšší představitelé stíhají rozkrást
 4. čím více bude stát chtít tím méně dostane – to je základní matematika – malé firmičky se přesunou do šedé zóny, velké přemístí své sídlo
 5. nečekám že mně stát někdy dá důchod, nepotřebuji upozorňovat na to že si mám na důchod spořit, pokud jsem debil a nenechám si rezervu, je to můj problém
 6. pokud je u nás zaměstnanec takový chudák, který ze svého příjmu odvádí tolikrát víc než živnostník, tak proč u nás jsou ještě nějací zaměstnanci? každý má přece svobodnou volbu
 7. libí se mně srovnání typu ty vyděláš 60t měsíčně, kdežto chudák zaměstnanec dostane jen 25t – normální lidi chápou že za zaměstnance platí náklady zaměstnavatel, kdežto živnostník je sám sobě zaměstnavatelem a platí si náklady sám z toho co vydělá – ale proč na to neupozornit a neudělat z toho závistivou senzaci že :)
 8. až se bude ze sociálního systému platit opravdu jen lidem co to potřebují, rád začnu vydělávat víc a víc platit – na to máme ale ještě hodně času
 9. kdy už někomu nahoře dojde že snahou má být dostat většinu lidí z pracáku a ne obráceně?
 10. možná by bylo na čase začít hledat peníze jinde
  • nedoplatky u VZP – k 28.2.2013 cca 9 mld (u dlužníků nad 300t Kč)
  • nedoplatky na daních od roku 1990 cca 120 mld

Pokud má v tomto státě ještě někdo náladu podnikat, není to parazit, ale blázen. Uvidíme se všichni na pracáku v nové a lepší době – všechno bude, neboj mami, všechno bude.

Další detektivní příběhy s řešením

Příspěvek zvolna navazuje na tento text.

Princip těchto příběhů spočívá v tom, že přednesete skupině lidí, která nezná příběh, jeho znění a oni otázkami zjišťují jeho pozadí. Otázky musí být kladeny tak abyste na ně mohli odpovídat pouze ano nebo ne.

 1. Žena zemřela, protože příliš dlouho telefonovala.
  Tato žena si nechala na svém autě vyměnit pneumatiky. Informace z dílny, že během montáže zapomněli utáhnout šrouby na kole, se k ní však nemohla dostat, jelikož celou dobu telefonovala se svou přítelkyní. V první zatáčce ztratila nad vozidlem kontrolu a narazila do stromu.
 2. Muž spatřil svůj černý Chevrolet, vybuchnul zlostí a uškrtil řemeslníka.
  Tento muž dal svůj Chevrolet do lakovny a chtěl ho nechat nalakovat ohnivě rudou metalízou. Když se od lakýrníka dozvěděl velmi vysokou cenu za tuto práci, zeptal se: „A co to udělat na černo?Lakýrník prohlásil, že by to bylo asi o 35 % levnější, a na tom se shodli. Ovšem lakýrník mínil barvu a muž daňový podvod.

Pokračování tohoto článku »»»

Novinky pro OSVČ v roce 2013

Snižte daně nemám na něLetos nás stát napínal do poslední chvilky jak to vlastně bude příští rok a nic světoborného to není. Zvyšovat daně by uměl každý. Podívejme se tedy jaké změny nás čekají pro rok 2013 (a že jich nění málo).

Změna výše záloh

 • minimální záloha na zdravotní pojištění se zvedá na 1 748 Kč (13,5% z 12942 Kč což je 50% průměrné mzdy) – záloha musí být poprvé odvedena již v lednu 2013 (tj. do 8.2.2013), maximální záloha nebude omezena, neboť byl zrušen strop na pojistné (zatím pro roky 2013 – 2015)
 • minimální záloha na sociální pojištění činí 1 836 Kč (29,2% z vyměřovacího základu, který činí 25% průměrné mzdy) a platí se do měsíce který předchází měsíci ve kterém podáte přehled za rok 2012 – poté musí být zvýšena na hodnotu 1 890 Kč (pokud vám z přehledu vyjde nižší máte smůlu, platit se musí tato minimální hodnota), maximální záloha stejně jako u zdravotního pojištění není omezena – zálohy na sociální pojištění jsou splatné mezi 1 a 20 dnem následujícího měsíce
 • OSVČ s vedlejší činností
  • zálohy na zdravotní pojištění nejsou povinné, platby se určí až po podání přehledů
  • rozhodná částka pro vedlejší činnost činí 62 122 Kč, pokud přesáhnete tuto částku musíte platit zálohy na sociální pojištění ve výši 756 Kč (vyměřovací základ činí 10% z průměrné mzdy

Pokračování tohoto článku »»»

Přechod na Windows 8

w8-metro-nahled Je tomu již dlouho kdy jsem se bavil tím, že jsem zkoušel v systému desítky aplikací, po pár dnech je zase zahodil a systém tak bobtnal a bobtnal. Po pár týdnech přišla reinstalace a člověku to přišlo jako zajímavá činnost. Po téměř 2,5 roce bezproblémového fungování Windows 7 se dostavil pocit, že musím zažít zase trochu počítačového adrenalinu a tak jsem se za necelých 30 euro pustil do upgrade na Windows 8.

Začneme stažením úvodního testovacího prográmku, který zjistí co je v PC kompatibilní a co ne. Aplikace, které jsou označeny za nevhodné se doporučuje odstranit, ale na to bude ještě čas. V první fázi po testování dojde k vlastnímu nákupu a zaplacení, které je korunováno získáním licenčního čísla a potvrzení o nákupu.

Pokračování tohoto článku »»»

Mobilní telefon Sonim XP3300 Force

n-sonim-xp-3300-1Pokud je vaše představa o mobilním telefonu částečně spjata s pojmy jako nevím kam jsem ho odložil, zase jsem našel telefon venku před barákem (byl tam celou noc) a nebo máte věčně děravé kapsy, může být vaší cílovou skupinkou odolný mobil. Tato oblast nikdy nepřekypovala množstvím modelů a než krásou oplývala spíše účelností a právě výdrží. Při výběru nového telefonu (Nokia N73 se mne po 3 letech decentně rozpadla) jsem dost dlouho tápal až mne strýček google zavedl právě na telefony Sonim. Jedině co mne na první pohled nezaujalo byla cena, která se dost vyvyšuje od ostatních odolných modelů, ale zadarmo ani kuře nehrabe.

Telefon Sonim XP 3300 je pravděpodobně nejodolnějším mobilním telefonem současnosti (červen 2011 a mám na mysli samozřejmě civilní sféru běžně dostupných telefonů). Ne že bych naplno využíval odolnost, kterou mobil nabízí, ale nerad řeším jestli telefon přežije déšť či hrubší zacházení a nebo kde telefon zrovna leží. Níže uvedený popis a zkušenosti s telefonem nenabízejí test odolnosti, ty najdete na jiných místech internetu.

Pokračování tohoto článku »»»

Cimrman

Kam jinam?

Mladí ochránci přírody