200 000 km s VW Transporter

VW Transporter

V roce 2004 jsem se rozhodoval jaké auto se stane mým přítelem na cestách za prací a zvolil jsem VW Caddy. K tomuto období se vztahuje článek 100000 km s VW Caddy. Čas pokročil, Caddy šel do světa a od roku 2006 jsem povýšil na model Transporter a jelikož cestováníbylo hodně, po 4 letech se na tachometru ukázala hranice 200000 km. Je na čase udělat opět malé ohlédnutí.
VW Transportera mám ve verzi kombi se 2 řadami sedadel (6 míst), krátký rozvor, prosklená karoserie, motor 2,5 TDI o výkonu 96kW (tedy 2 červená písmenka na zádi :)). Auto jsem zakoupil jako nové, skladové s celkem zajímavou slevou (asi se jich před zimou chtěli zbavit). Když jsem odjížděl od prodejce měl jsem hřejivý pocit malého kluka, jemuž plní sen vlastnictvím vysněného auta.

Pokračování tohoto článku »»»

První pravdivá reportáž o Milovicích

aneb co všechno jste o nich chtěli vědět, ale báli jste se si to přečíst

Ve vzduchu je cítit jaro. Stojím před zrenovovanou nádražní budovou v malém, avšak dynamicky se rozvíjejícím městě, uprotřed úrodných polabských rovin středočeského kraje. Kolem mě pozvolna nabírá rychlost nový a velmi pohodlný klimatizovaný vlak, ze kterého jsem před chvilkou vystoupila. Švihácky oblečený švitořivý průvodčí se usmívá z okna dveří a posuknem ruky mi kyne na viděnou. I přes odjíždějící soupravu slyším skřivana – tak je ten vlak tichý. Má mysl je omámena vlažnou dubnovou brízou a já na chvíli zapomínám, že tu nejsem na relaxačním wellness pobytu, ale kvůli práci. Ano, po sérii nelichotivých lživých článků konkurenčních listů jsem byla vyslána, abych uvedla věci na pravou míru a shlédla na tento středočeský zázrak zeleně a mládí realistickým pohledem…

Pokračování tohoto článku »»»

Novinky pro OSVČ v roce 2011

Snižte daně nemám na ně

Uplynul další rok a se změnou letopočtu přichází také pár změn v oblasti daní, pojištění a dalších věcí, které se motají kolem podnikání osob samostatně výdělečně činných. S Novým rokem přichází letos celá řada úsporných změn, kterými se vláda snaží maximálně snížit tempo zadlužování. Zkuste si chvilku hospodařit jako stát, vsadím se že vaše podníkání nebude mít dlouhého trvání :)

Změna výše záloh

  • minimální záloha na zdravotní pojištění se zvedá na 1 670 Kč (13,5 % z 12 370 Kč což je 50% průměrné mzdy) – záloha musí být poprvé odvedena již v lednu 2011 (tj. do 8.2.2011), maximální záloha 20 040 Kč (stanoveno z 72násobku průměrné mzdy)
  • minimální záloha na sociální pojištění činí 1 731 Kč (29,2 % z vyměřovacího základu) a platí se do měsíce který předchází měsíci ve kterém podáte přehled za rok 2010 – poté musí být zvýšena na hodnotu 1 807 Kč (pokud vám z přehledu vyjde nižší máte smůlu, platit se musí tato minimální hodnota), maximální záloha je pak obludných 43 345 Kč
  • pro OSVČ s vedlejší činností jsou minimální zálohy před podáním přehledu 693 Kč a po podání 723 Kč

Pokračování tohoto článku »»»

Prověřeno Dakarem

Dakar

Kdo by neznal slavnou pouštní rallye, která si již více než 30 let, zřejmě právem nese označení nejtežší rallye na světě. V našich krajích ji zřejmě nejvíce proslavil Karel Loprais a Josef Kalina, který je vlastně duchovním otcem, tehdy ještě československé účasti. Ale historií dakarské soutěže se zabývat nechci.

Určitě jste si všimli že pokud se nějaká automobilka úspěšně účastní Dakaru, začne tento fenomén silně využívat v propagaci. Na tom by nebylo nic divného, rallye jsou hlavně o propagaci a důkazech, že pokud si zakoupíte vůz od výrobce, který se úspěšně účastní rallye soutěží, máte vlastně doma malého soutěžáka. Ostatně automobilky stojí účast továrních týmů nemalé peníze.

Pokračování tohoto článku »»»

Básně od Karla Plíhala

Někdo v hlubinách těchto stránek se skrývá text, jehož obsahem jsou nezapomenutelné básničky, kterými Karel Plíhal zpestřuje své koncerty. Zde je pár nových, které jsem pochytil za poslední pár let.

Jesenná
Prší prší jen se leje,
opadávaj stromy.
Na lešení vidím geje,
zateplují domy
O losech
Táhnou losi bílou plání,
táhnou za polární září,
když se v záři losí páří,
dochází ke slosování.
Konec všecho snažení,
los v posledním snažení.
Kocour
Když už večer zhasne svíčka
a všechno se utiší,
kocour sedí u písíčka,
kliká šedou myší.
Ten kocour je ze staré školy,
hodně tlačí a tu myš to bolí.


Pokračování tohoto článku »»»

PF 2011

V Novém roce si zachovejte humor a zdravý rozum.

PF 2011

Cimrman

Kam jinam?

Mladí ochránci přírody