Další detektivní příběhy s řešením

Příspěvek zvolna navazuje na tento text.

Princip těchto příběhů spočívá v tom, že přednesete skupině lidí, která nezná příběh, jeho znění a oni otázkami zjišťují jeho pozadí. Otázky musí být kladeny tak abyste na ně mohli odpovídat pouze ano nebo ne.

 1. Žena zemřela, protože příliš dlouho telefonovala.
  Tato žena si nechala na svém autě vyměnit pneumatiky. Informace z dílny, že během montáže zapomněli utáhnout šrouby na kole, se k ní však nemohla dostat, jelikož celou dobu telefonovala se svou přítelkyní. V první zatáčce ztratila nad vozidlem kontrolu a narazila do stromu.
 2. Muž spatřil svůj černý Chevrolet, vybuchnul zlostí a uškrtil řemeslníka.
  Tento muž dal svůj Chevrolet do lakovny a chtěl ho nechat nalakovat ohnivě rudou metalízou. Když se od lakýrníka dozvěděl velmi vysokou cenu za tuto práci, zeptal se: „A co to udělat na černo?Lakýrník prohlásil, že by to bylo asi o 35 % levnější, a na tom se shodli. Ovšem lakýrník mínil barvu a muž daňový podvod.
 1. Žena se rozhodla za pouhých 500 eur prodat luxusní auto svého manžela.
  Manžel si před půl rokem vzal život, kdy? si v odlehlém místě v lese zavedl do vnitřku svého Porsche výfukové plyny. Auto a v něm pomalu tlející mrtvola byly objeveny až o čtyři měsíce později. Mrtvolný zápach už nebylo možné z auta dostat. Nakonec už ho paní a dědička nemohla ani cítit.
 2. Když světlo zablikalo, věděl Štěpán, že přišel pozdě.
  Štěpán byl advokátem muže odsouzeného k smrti. Na poslední chvíli se mu podařilo dosáhnout jeho omilostnění, ale bohužel do věznice dorazil příliš pozdě. Světlo zablikalo ve chvíli, kdy spustili elektrické křeslo.
 3. Na pohřbu své matky spatřila žena muže, kterého neznala. O několik dní později zabila svou sestru.
  Během pohřbu se tato žena do onoho muže bláznivě zamilovala. Ten ale zmizel hned po jeho skončení, aniž by zjistila, kdo to byl. Doufala, že ho znovu uvidí na pohřbu své sestry.
 4. Poté, co muž škrtnul zápalkou, zemřel a nemusel být ani pohřben.
  Vězeň podplatil hrobníka, aby mu pomohl k útěku. Naplánoval si, že se na konci další pohřební mše ve vězení rychle uloží k mrtvému do rakve. V noci měl hrobník hrob otevřít a osvobodit ho. Když vězeň v rakvi škrtnul zápalkou, uviděl vedle sebe ležet mrtvého hrobníka.
 5. S velkou radostí snědla rodina svou babičku po lžičkách.
  Po válce dostávala rodina v Německu od svých příbuzných z Ameriky pravidelně balíky s potravinami. Jednoho dne byla v balíku schránka s šedavým práškem. Rodina si myslela, že je to nějaký vitamínový preparát, a každý člen rodiny si bral lžičku denně. Po několika týdnech dorazil dopis z Ameriky, ve kterém příbuzní sdělovali, že jejich babička zemřela a že podle jejího přání byl její popel po kremaci dopraven do její vlasti.
 6. Žena zastřelila svého manžela. Policie ji zatkla, ale krátce nato zase propustila.
  Tato žena již za vraždu svého exmanžela seděla léta za mřížemi. Jednalo se o justiční omyl, protože jí její muž ve skutečnosti prostě utekl. Poté, co ji propustili, manžela našla a zabila. Jelikož žena byla již za vraždu svého manžela potrestána, neviděla policie důvod ji za tento zločin dále zadržovat.
 7. Když Jonáš udělal krok zpátky, zemřel.
  Jonáš pracoval jako čistič oken ve 40. patře jednoho mrakodrapu. Krátce před koncem směny sc česal před „zrcadlem“ fasády mrakodrapu, protože dole na něho čekala jeho nová přítelkyně. Nakonec se chtěl ještě prohlédnout „v celku“ a udělal (poslední) krok zpátky.
 8. Marie si koupila nové boty. Večer kvůli tomu zemřela.
  Marie byla ženou vrhače nožů. Její nové boty měly výrazně vyšší podpatky než ty staré. Její muž, kterého chtěla překvapit, nemohl ten rozdíl se zavázanýma očima vidět a hodil núž do obvyklé výšky.
 9. V horách na jedné rozlehlé mýtině ležel mrtvý muž. Několik metru od něj ležela puška.
  Tento muž byl v zimě na lovu zajíců. Po výstřelu na první zvíře se utrhla lavina, pod níž zůstal pohřben. Mrtvolu našli až na jaře.
 10. Starší muž v černém kabátě a s tmavými brýlemi jel vlakem z města A do města B. O dva týdny později jel zpět a v tunelu vyskočil z vagónu.
  Onen starší pán byl slepý a jel do města B, aby tam podstoupil operaci očí. která mu měla vrátit zrak. Při zpáteční cestě do A si sundal obvazy z oči, zatímco vlak projížděl dlouhým tunelem. Zcela zdrcen tím, že přes veškeré přísliby lékařů stále nic nevidí, vyskočil z vlaku.
 11. Když ubodal nožem svou ženu, sjel výtahem ze sedmého patra do přízemi. Tam si všiml, že na místě činu zapomněl vražednou zbraň, vyjel proto do třetího patra a zbývající čtyři patra až ke svému bytu vyběhl po schodech.
  Vrah byl malého vzrůstu a ve výtahu dosáhl nanejvýš na tlačítko třetího patra.
 12. Uprostřed lesa se nacházela podivně oblečená mrtvola.
  Během hašení velkého požáru hasící letadlo omylem nasálo jednoho amatérského potápěče, když při letu těsně nad hladinou načerpávalo vodu. Nad oblastí požáru hasící letadlo svůj náklad vody spolu s potápěčem zase vypustilo.
 13. Žena přišla do prázdného lokálu a objednala si u baru něco k pití. Následně ji muž za barovým pultem zastřelil.
  Muž za barovým pultem právě lokál vykrádal. Aby nebyl poznán, musel zabít jedinou svědkyni, která mu zkřížila cestu.
 14. Protože byl Měsíc na vrcholu sil, nedozvěděla se Helena, kdo byl vrah.
  Helena ležela na pláži a začala čist detektivku. Usnula a příliv knihu odnesl s sebou
 15. Publikum napjatě naslouchalo hudbě. Náhle se rozhostilo ticho. A právě v tento okamžik přišel někdo o život.
  Provazochodec a hudebník pracovali jako partneři. Hudebník měl hrát tak dlouho, dokud vysoko balancující provazochodec se zavázanýma očima nebude moci dostoupnout na plošinu na konci lana. Ovšem tentokrát hudebníka rozptýlilo něco v publiku a přestal hrát o chvilku dříve.
 16. Ačkoli vraždu všichni napjatě sledovali, došlo k ní zcela nepozorovaně.
  Žena a muž byli spolu v autokině. Žena probodla svého muže v autě přesně v ten moment, kdy byla na plátně autokina rovněž spáchána vražda.
 17. V naprosto prázdné místnosti visel muž na oprátce, pod ním byla louže vody.
  Z nešťastné lásky (nebo z nějakého jiného důvodu) si tento muž stoupl na blok ledu, který pod jeho nohama pomalu roztál.
 18. V telefonní budce ležel na zemi mrtvý muž. Všude kolem byla krev, skleněné stěny byly rozbité. Před budkou ležela velká ryba.
  Tento muž, rybář tělem i duší, volal svému nejlepšímu příteli, aby mu nadšeně sdělil, jak velkou rybu právě chytil. Své bezmezné přehánění podporoval rozmáchlými gesty. Při tom rozbil svýma rukama skleněné boční stěny budky, pořezal se a vykrvácel.
 19. V sauně ležela vedle mrtvého termoska.
  Tento muž byl probodnut rampouchem. Vrah si ho přinesl do sauny v termosce. Rampouch se krátce nato zcela rozpustil. Vražedná zbraň proto nebyla nikdy nalezena.
 20. Žena otevřela svůj kufr. Když uvnitř našla mrtvého muže, vzala si život.
  Mrtvý byl její přítel. Protože nedostal povolení k vycestování ze své vlasti, ukryla ho ve svém kufru a ten podala jako leteckou zásilku. Bohužel v nákladovém prostoru letedla nefungovalo topení a on zmrznul.
 21. Farář pronášel pohřební kázáni. Krátce před jeho koncem se objevil starosta vesnice a chtěl mu poděkovat. Dříve než domluvil, byl starosta zastřelen.
  Ve svém kázáni zmínil farář podivnou vraždu, ke které došlo v den jeho příchodu do této obce. Vyprávěl, že první zpověď, kterou zde vyslechl, byla právě zpověď vraha. Starosta, který přišel později, řekl ve svém projevu, že byl první, kdo se u tohoto faráře zpovídal. Tím se prozradil a byl ještě během své řeči zastřelen jedním z příbuzných oběti.
 22. Veronika ležela mrtvá uprostřed louky. Vedle ní ležel balík. Široko daleko žádné stopy.
  Veronika, vášnivá parašutistka, měla smůlu. Tentokrát se její padák ne a ne otevřít.
 23. Dva muži, oba s dírou v hlavě, leželi na zemi. Jeden z nich držel v ruce revolver.
  Oba polárníci se nacházeli v jeskyni v Antarktidě. Dostali se do sporu, kdo by měl veřejně prezentovat zlomový objev, který právě učinili. Nakonec padl výstřel a jednoho z nich zasáhl do hlavy. Zároveň uvolnil hluk velký krápník u stropu, který prorazil lebku tomu druhému.
 24. Muž se vydal zkratkou a zemřel.
  Opilý muž si chtěl zkrátit cestu domů přes hřbitov. V dešti přehlédl čerstvě vykopaný hrob a spadl do něj. Náhle uslyšel hlas: „Odsud už se nedostaneš živý.“ Z hrůzy dostal infarkt. Krátce předtím už do toho samého hlubokého hrobu spadl jiný muž, který se rovněž marně pokoušel dostat se na svobodu.
 25. Anna šla plavat, uslyšela zvuk a utopila se.
  Anna byla nevidomá plavkyně, která každý večer plavala dvacet minut v jednom velkém jezeře. Aby našla cestu zpátky, nastavila si na pevnině budík, který jí po deseti minutách ukazoval cestu na břeh. Jednoho večera plul nedaleko od ní člun. Na jeho palubě měl někdo stejný budík, jaký používala k orientaci. Když zazvonil, sledovala loď, plavala stále dále, brzy jí došly síly a nakonec se utopila.
 26. Jedna žena přišla o život, protože v nocí chtěla sáhnout po telefonním sluchátku.
  Žena ležela úplně opilá v posteli, když se v pozdní hodině ozvalo vyzvánění telefonu. Při pokusu zvednout telefonní sluchátko sáhla omylem po revolveru, který ležel na stole hned vedle telefonu. Vyšel výstřel a smrtelně ji zasáhl.
 27. Ačkoli Uršula neřekla jediné slovo, mohla po jednom telefonátu konečně usnout.
  Uršulin soused z vedlejšího hotelového pokoje chrápal tak hlasitě, že považovala za nutné ho v noci vzbudit. Zatelefonovala mu a poté co vytržen zvoněním ze spánku došel k telefonu, mohla nerušeně usnout.
 28. Žena byla zastřelena ve svém autě. Policie nenašla žádné místo vstřelu, ačkoli auto bylo uzamčeno zevnitř.
  Když byla žena zastřelena, seděla v kabrioletu, jehož střecha byla otevřená. Policie místo vstřelu vůbec nehledala.
 29. Publikum tleskalo, ačkoli jeden muž musel zemřít.
  Muž, kytarista, zemřel během svého kytarového sóla. Strunami jeho elektrické kytary začal náhle proudit smrtící proud. Publikum považovalo jeho trhavé pohyby za skvělou show a vášnivě tleskalo.
 30. Když se muže dotkla ruka, vylekal se natolik, že dostal infarkt.
  Muž pracoval mnoho let jako řidič pohřebního vozu. Protože firma, ve které pracoval, zkrachovala, začal si vydělávat na chleba jako taxikář. Když mu jeho první pasažér, který celou jízdu mlčel, náhle položil ruku na rameno, aby mu dal znamení k zastavení, hrůzou se řidiči zastavilo srdce. Neuvědomil si, že už nevozí mrtvoly.
 31. Muž zemřel během divoké přestřelky, ačkoli nebyl zastřelen.
  Banda desperátů na divokém západě chtěla vyloupit banku. Ovšem šerif v daném městě byl obávaný revolverový hrdina a ani banda desperátů by ho nepřemohla. Protože každé ráno chodil k holiči, dostali bandité nápad: když holič holil šerifovi vousy břitvou, vpadli divoce střílející do holičství. V úleku z toho holič prořízl šerifovi hrdlo.
 32. Žena stiskla knoflík. Následně přišel někdo krutým způsobem o život.
  Během cirkusového představení požádal polykač mečů jednu ženu z publika, aby mu z krku vytáhla deštník, který právě spolkl. Tímto novým číslem se chtěl proslavit. Při pokusu o vytažení deštníku žena ovšem nechtěně stiskla knoflík, kterým se deštník otvírá. Polykač mečů se krutým způsobem udusil.
 33. Protože se roztříštila tabulka, mladý muž zemřel.
  Mladý muž byl kosmonaut a letěl po oběžné dráze Země. Když okno jeho vesmírné lodi prorazil kus vesmírného odpadu, roztříštilo se a muž, bez ochrany před ledovým chladem a bez kyslíku, zemřel.
 34. Žena našla v knize 500 euro a ze zoufalství si vzala život.
  Žena, spisovatelka, vydala před rokem svou první knihu a věnovala ji městské knihovně. Pro prvního čtenáře do ní vložila prémii 500 euro. O rok později vzala knihu z police a našla své peníze uvnitř. Bylo jí jasné, že se o její knihu nikdo nezajímal, a ze zoufalství nad tímto zjištěním se předávkovala prášky na spaní.
 35. Při divoké honičce jel jeden muž mezi policejním autem a hasiči. Náhle vzala honička nečekaný konec.
  Muž seděl na dětském kolotoči mezi svými dětmi.
 36. Když žena otevřela dveře, věděla hned, kdo zabil jejího muže.
  V polovině 18. století mělo každé město kata. Když žena, která v této době žila, byla poprvé doma u své nové známosti, objevila za dveřmi od skříně jeho katovskou kápi. Právě takovou měl na sobě i kat, jenž o rok dříve popravil jejího manžela.
 37. Snem muže bylo žít pod palmami. Bohužel zapomněl na kočku.
  Muž si vzal bohatou ženu. Od začátku plánoval, že ji jednoho dne připraví o život. Chtěl žít za její peníze v tropickém ráji. Když přikročil k činu a svou ženu spolu s její přítulnou kočkou zabetonoval ve sklepě, zdálo se, že plán vyšel. Když policie důkladněji prohledávala dům, stěna zamňoukala – houževnaté zvíře přežilo a vrah putoval místo na pláž pod palmami za mříže.
 38. Když policie na místě činu pustila kazetový magnetofon, bylo jasné, že muž byl zavražděn.
  Muž držel v ruce revolver a na první pohled vypadalo všechno na sebevraždu. Když ale police pustila kazetový magnetofon a uslyšela pozdrav na rozloučenou následovaný výstřelem, bylo jasné, že někdo musel kazetu přetočit zpět na odpovídající místo – nešlo tedy o sebevraždu.
 39. Hubert neměl žádné zdravotní problémy. Přesto jednoho dne očividně skonal.
  Hubert byl sněhulák v jarním Slunci.
 40. Dramatický konflikt vyhladil čtvrtinu lidstva.
  Když Kain zabil Ábela, zemřela čtvrtina lidstva. Oba byli jedinými potomky Adama a Evy.
 41. Na mrtvém muži ležel brouk a návod k opravě.
  Muž se pokoušel s pomocí návodu k opravě znovu zprovoznit svůj Volkswagen Brouk. Kameny, na nichž bylo auto zvednuto, se převrátily, a tak vůz muže rozmáčknul.
 42. Díky svému kolenu přišla žena o jeden milion dolarů.
  Žena si měla v New Yorku vyzvednout svou výhru v loterii. Téměř na den přesně si o rok dříve v odletové hale newyorského letiště koupila los, který našla teprve nyní, dva dny před vypršením jeho platnosti. Když chtěla na letišti v San Franciscu nastoupit do letadla, aby si nechala v New Yorku los proplatit, bezpečnostní úředníci jí to nedovolili. Krátce předtím si nechala voperovat kovovou kolení čéšku. Detektor kovů spustil poplach. Bezpečností úředníci jí tuto historku neuvěřili, letadlo odletělo bez ní a los propadl.
 43. V létě, uprostřed malého lesíka, visela mladá žena zmrzlá na kost.
  Mladá žena provozovala paragliding. Onoho dne se dostala do nepříznivého počasí. Termika byla náhle tak silná, že ji jako zrnko prachu vsál dvacet kilometrů vysoký bouřkový mrak a nakonec ji zase vyplivl.
 44. Přesně ve dvanáct se otevřely dveře a bylo slyšet hlasitý křik. Někdo přišel nepřirozeným způsobem o život.
  Nevzdělaný upír cestoval ve spacím voze se zatemněnými okny v blízkosti polárního kruhu. Když si chtěl o půlnoci vyhledat dobře chutnající oběť s mladou krví, skonal bídně ve světle půlnočního slunce.
 45. David musel zemřít, protože se stal chytřejším.
  David byl ve Virginii v USA odsouzen k smrti za vraždu. Zprvu nemohl být popraven, protože jeho IQ mělo hodnotu pouze 59. Během dlouhodobého věznění ovšem jeho IQ vzrostlo nad 70 a rozsudek proto mohl být vykonán. Psychologové to přičítali Davidovým kontaktům s jeho právníky.

Komentáře

1 | Honza @ | před šesti roky | www.pronajembytupraha.net

super :-)

Už dlouho sem se takhle na internetu nepobavil. Díky za článek

reagovat

2 | Christian @ | před pěti roky

Kdyz jsem byl mensi, videl jsem v televizi adaptaci toho pribehu c.6 s hrobarem a veznem. Nevi nekdo nahodou, kde bych to nasel?

reagovat

3 | PK @ | před pěti roky | www.pkweb.eu

Díky

Díky za článek

reagovat

4 | fcmy | před pěti roky

to uz nikdy nenajdes

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Cimrman

Kam jinam?

Mladí ochránci přírody