Poučné bajky

O zajíčkovi

Zajíček si koupil nové ferari a ujíždí s ním po lese. A tu náhle uslyší volání o pomoc. Vystoupí, koukne do hluboké díry a vidí v ní vlka. A vlk pak povídá: zajíčku, zajíčku, když mne vytáhneš ven, tak budeme nadosmrti kamarádi a nesežeru tě. Zajíček uvěří, zapřáhne lano za ferari, natůruje motor a vytáhne vlka ven z díry. Druhý den si to vlk peláší po lese a najednou zaslechne „Pomóóóc, pomóóóc“, tak se koukne do díry a v ní je zajíc. Poklepe si na čelo a říká: „No dobře zajíci, včeras pomohl ty mně, dneska já tobě“. Vlk se tedy otočí zadkem k díře, spustí dolů svůj ocas, zajíček se ho chytne a pak už vlk jen škubne a zajíček je zachráněn. A to je konec bajky.
Ponaučení: Když máš pořádnej ocas, nepotřebuješ žádný ferari.

O zebře

Mladá zebra si vyjde do světa. Jde takhle cestou a potká slepice. Jejej… copak vy jste zač? My jsme slepice. A k čemupak jste dobré? My snášíme vejce. Zebřička jde dál, a potká krávy. A copak jste zač vy? My jsme krávy. A k čemu jste dobré? My dáváme mléko. Mladinká zebra pokračuje v cestě, až narazí na ohradu s koňmi. Jee… a kdo jste vy? My jsme plemenní hřebci. Jů, a k čemu jste dobří? Ten nejbližší si ji prohlédne od uší až k ocasu a opáčí: Sundej si to pyžamo a my ti to předvedeme! A to je konec bajky.
Ponaučení: Kdo se moc ptá, moc se doví.

O ptáčeti

Je hrozná zima a na zemi sedí ptáče, celé zmrzlé, na kost prokřehlé. Jde kolem kráva a nevedomky na ptáce vypustí krásne teplé lejno. Ptáce rychle rozmrzne, oživne, cítí se líp a líp a tak si zacne pískat. Jde kolem kocka, uslyší pískání, tak ptáce z lejna vytáhne a sežere. Z toho, vážení, plynou tato tri poucení:

  1. Když se na tebe nekdo vysere, nemusí být nutne tvuj neprítel.
  2. Když te nekdo vytáhne ze sracek, nemusí být nutne tvuj prítel.
  3. Když jsi v teple a pohode, tak drž hubu.

O kočičce

O kocicce Hladova msice si nasla krasnej-stavnatej-zelenej listecek a uz se tesi, jak si na nem pochutna. V tu ranu prilitne hladova beruska a rika: „Msice, msice, ja mam hlad a tak te snim“. A msice na to: „Ale berusko, ja jsem tak hubena, pockej az okousam ten list, pak se najis i ty vic“. No a jak tam beruska ceka na to, az se msice napapa, prilitne hladovej ptacek a povida: „Berusko, berusko, ja mam takovej hlad, ze te musim sezobnout“. A beruska na to: „Pockej ptacku, pockej, ja jsem taky hladova a cekam tady na msici, ktera ukusuje list“. Tak uz tam ceka i ptacek a nejednou se zniceho nic objevi hladova kocicka a povida: „Ptacku, ptacku, ja ti mam hlad, ze te hned sezeru“. A ptacek na to: „Ale kocicko, podivej jak jsem hubenej. Pockej az msice okouse list, beruska slupne msici, ja sezobnu berusku, no a pak se najis i ty“. No a jak tam vsichni cekaji, tak se z krovi nahle ozve prapodivny zvuk. Vsichni se leknou a ptacek vyletne do vzduchu. Ale hladova kocicka nechce prijit o sveho ptacka a tak utika za nim. Ptacek leti nad poli a kocicka furt za nim. Najednou ptacek vletne nad reku a kocicka po nem chnapne, mine se a spadne do vody. A to je konec bajky.
Ponauceni: Cim delsi predehra, tim mokrejsi kocicka

O kočičce II

Bezi kocicka pres koleje, zrovna jede lokomotiva a ujede ji kousek ocasku. Kocicka se otoci a rika si: „Skoda ocasku“. A tak se vrati, bere ujety ocasek do tlamicky a v tom jede lokomotiva zpet a prejede ji celou hlavu. A to je konec bajky.
Ponauceni: Nejedna kocicka i pro maly ocasek ztrati hlavu.

O psech

U veterinare se sejdou tri psi: bernardyn, vlcak a pudl a zacnou si vypravovat sve zivotni pribehy. Bernardyn zacne: „Delal jsem u horske sluzby. Nosil jsem na krku soudek rumu a zachranoval lidicky. Jednou jsem se ale neudrzel a vypil jsem ze soudku vsechen rum. No a ted jsem tady na utraceni…“ Vlcak pokracuje: „Ja jsem delal slepeckeho psa. Jednou jsem prevadel pana pres ulici a uvidel jsem krasnou fenku. Neudrzel jsem se, rozbehl se za ni a pana prejelo auto. No a ted jsem tady na utraceni…“ A nakonec vypravi svuj pribeh pudl: „To ja jsem si to takhle smejdil po byte, vlitnu do koupelny a moje krasna panicka zrovna vylejzala z vany. A ja sem se taky neudrzel…“ A vlcak s bernardynem doplnili: „Takze s nama na utraceni!“ Pudl na to: „Nee!, ostrihat drapky“ A to je konec bajky.
Ponauceni: Ve zdravem tele, zdravy pes.

O myšce

Leze myška po poušti a kolem krku má uvázanou velkou růžovou mašli. Po několika dnech se doplazí vysílená ke studni. Studánko studánko, dej mi vodu nebo zhynu A studánka na to: „Když mi dáš svou mašli, tak já ti dám vodu.“ Ale já ti nemůžu dát svou mašli, ta je po babičce Myška se tedy nenapila a po několika hodinách zemřela. Po ní se vydala do pouště druhá myška, taky s růžovou mašlí kolem krku. Taky se po několika dnech doplazila ke studni. Studánko dej mi vodu nebo zhynu A studanka na to: „Když mi dáš svou mašli, tak já ti dám vodu.“ Myška: No ona je sice po babičce, ale voda je přednější Studánka dala vodu, myška se napila a plazila se dál, ale za pár dnů stejně umřela.
A ponaučení pro dívky: Dáš, nedáš, stejně chcípneš.

O lvu

Silne vycerpany lev se sotva plazi po pousti a hleda cokoliv k snedku. Tu najednou v dali spatri oazu a po velkem usili se tam doplahoci. Oaza je to vskutku malinka, s jednou palmou kolem ktere si hraji ctyri male opicky. Ty ihned jak uzri lva, vysplhaji do koruny. Lev se uvelebi pod palmou a povida: „Opicky, opicky, ja jsem lev, kral zvirat, a mam ohromny hlad, proto jednu z vas snim.“ Opicky se rozechveji strachy, ale kdyz vidi, ze to lev mysli vazne, tak si strihnou a ta co prohrala pomalu sesplhava dolu. Lev na ni vyskoci a v mziku ji celou sezere a lehne si zas pod palmu. Opicky stebetaji: „Lve, tak bez uz pryc!“, ale lev na to: „Jedna mala opicka je malo, ja mam jeste hlad!“ A tak si opicky musely zase strihnout, a ta co prohrala leze dolu. Lev se na ni sape a opicka okamzite mizi v jeho velke tlame. Lev vsak stale neodchazi a opicky placou: „Lve, uz si nas polovinu sezral, tak uz bez pryc.“ Ale lev stale vyckava a povida: „Nechavate mne dlouho cekat a tak mi zas vytravilo. Jeste na jedne z vas si pochutnam.“ Zbyvajici dve opicky videli, ze neni jine cesty, a tak si opet strihly… Lev se vrha na opicku a ta opet mizi v jeho bezednem zaludku. Ale co to? Lev stale neodchazi. Posledni opicka zoufale vresti a prosi: „Lve, uz si mi setral vsechny me kamaradky, tak nech alespon mne prezit.“ A lev je neuprosny a ceka. Opicka uz je cela vycerpana a rezignovane sleza dolu lvovi primo do chrtanu. A to je konec bajky.
Ponauceni:

  1. Kdo si pocka, ten se docka.
  2. Kazda se jednou spusti.

Komentáře

1 | alexandra tomková @ | před čtyřmi roky

stížnost

jsou bajky dobré ale naštvalo mě zě se o ptáčkovi použivalo sralo,drž hubu to je vulgární !!!

reagovat

2 | Beruna | před čtyřmi roky

[1] alexandra tomková: pro cteni detem pred spanim doporucuji jine bajky :)

reagovat

3 | lucka b | před třemi roky

souhlasím tyto bajky jsou velmi krásné bajky, le nejsou určeny malýmk dětem.

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Cimrman

Kam jinam?

Mladí ochránci přírody